Son günlerde özellikle Avrupadaki Whatsapp kullanıcılarına kaynağı bilinmeyen mesajlar gitmeye başladı. Mesaja göre Whatsapp'ın gizlilikle yürüttüğü Whatsapp Gold ve Plus olarak iki üyelik türü bulunduğu ve mesajdaki linke tıklayarak iki versiyondan birini kullanma hakkına sahip olacağı belirtiliyor.


Ancak Whatsapp'tan yapılan açıklamaya göre Plus veya Gold üyelik sisteminin olmadığı belirtiliyor.

Hackerların yeni aldatmacası olan Whatsapp Gold ve Plus sürüm mesajları ile birçok kullanıcının bilgileri tehlikede! Ve kaynağı bilinmeyen bu mesaj ile pek çok kişinin kişisel bilgiler, fotoğrafları ve mesajları ele geçirilmiş durumda.

Mesajla gelen linke tıkladığınızda telefonunuzda hatta Whatsapp uygulamanızda gözle görülen bir değişiklik olmayabilir ancak hackerlar linke tıkladığınızda telefonunuza yükledikleri uygulama sayesinde telefonunuzdaki tüm kişisel bilgilerinizi kolayca elde edebilirler. 

Henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için bu mesajın kaç kişiye gittiği veya kaç kişinin bilgilerinin ele geçirilmiş olabileceği hakkında henüz resmi bilgi bulunmamaktadır.

Dolayısıyla Whatsapp web sitesinde resmi olarak duyurulmadıkça eğer böyle bir mesaj alırsanız kesinlikle mesajı açmayınız! 

Daha Fazla
Yorumlar
Katkınız için teşekkürler! Yorumunuz yayınlanmadan önce onay sürecinden geçecektir.
Onaylanma süresi ortalama 1 saat kadardır.