Spotify Aile Paketi kullanıcılarına lokasyon doğrulaması yapmasını sağlayan geliştirmesinin testlerini tamamladı. Spotify Aile Paketi üyelerinin aynı yerde yaşadıklarını bildirdikleri adresleri üzerinden doğruluyordu. Ancak yakın zamanda testlerine başlayan Spotify, Aile Paketi üyelerinden konumlarını GPS ile lokasyonları üzerinden doğrulamalarını isteyecek. 

Spofity daha önce bildirim üzerinden yapılan adres doğrulamalarında yaşanan sorunlar nedeniyle bu geliştirmeyi yaptığını açıkladı.

Spiegel Online ve Quartz'ın haberine göre Spotify'ın yayına alacağı bu geliştirmede aile üyelerinin doğrulanması noktasında bazı eksiklikler bulunmaktadır.

Birbirinden uzak yaşayan aile üyeleri; ailesinden ayrı şehirde üniversite okuyan gençler yada iş sebebiyle ailesinden uzakta yaşayan kullanıcıların bu doğrulamayı nasıl geçeceği merak konusu. Bu yorumlar üzerinde Spotify, mevcut eksikliğin farkında olduklarını ancak lokasyon üzerinden yapılacak olan doğrulamanın bildirim ile yapılan adres doğrulamadan daha doğru sonuçlar vereceğine inandıklarını açıkladı.

Sadece yeni Spofity üyelerinden mi lokasyon istenecek?

Maalesef hayır, mevcut Spotify Aile Paket üyelerine de birer mail gönderilerek, her bir aile üyesinin lokasyonlarını bildirmeleri istenecek.

Konuyla açıklama yapan Spotify sözcüsü, daha önce de pek çok yeni geliştirme için küçük kullanıcı grupları üzerinden test yaptıklarını ancak hepsinin yayına alınmadığını duyurdu. Lokasyon doğrulama Amerika dahil 4 ülke kullanıcılarından küçük bir grup üzerinde denendi. Ancak alınan bilgilere göre Spotify'ın Aile Paket üyelerinden lokasyon doğrulama sistemine geçmesinin yakın zamanda gerçekleşeceği yönünde.

Daha Fazla
Yorumlar
Katkınız için teşekkürler! Yorumunuz yayınlanmadan önce onay sürecinden geçecektir.
Onaylanma süresi ortalama 1 saat kadardır.