Influencer Marketing’in Faydaları

Markanızı dijital dünyada var etmenin ve hedef kitlenize ulaşmanın en hızlı yollarından biri güvenilir kimseler ya da markalar tarafından önerilmektir. Yani başkası tarafından paylaşılmak. Mutlaka yeni bir ürün alma yolculuğunda ailenize, arkadaşlarınıza danıştığınız anlar vardır. Ya da internette araştırma yapıp kullanıcı yorumlarını, şikayetlerini incelediğinizde marka ya da ürün kararınızı bambaşka bir yöne doğru çevirdiğiniz... İşte Influencerlar tam da bunun için varlar.

Buradaki en büyük amaç diğer markaların sahip olduğu takipçilere ve müşterilerine kendi farkındalığınızı göstermek ve oraya akan trafiği kendi sayfanız da çekmektir. Yeniden bir kitle bulmaya çabalamazsınız, çünkü o kitle zaten vardır ve ilk etapta sadece onların ilgilerini çeken bir konuyla birlikte varlığınızı göstermekten başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. Şimdi gelin, Influencer Marketing'in faydalarına birlikte daha detaylı bakalım.

 

Güvenilir Bir Topluluğa Dokunmanızı Sağlar

Influencer’lar zaten sadık bir hayran kitlesine sahipler ve bu kitle gözünde oldukça güvenilirler. Önerilerine topluluk saygı duyar, bu yüzden sizi tanıtmak için onları teşvik etmek yapacağınız doğru bir adım olacaktır.

Bu sayede ilgili sayfaya bir zararınız olmadan onun takipçilerinin aradıkları ürünü elde etmenin bir yolunu sunuyorsunuz. Siz bu hedef kitleye alternatif sunarken bir yandan kendi takipçilerinizi de oluşturmaya başlamış oluyorsunuz.

 


Marka Farkındalığı Oluşturur

Influencer’larla bağlantı kurarak daha geniş bir kitleye daha hızlı ulaşabilirsiniz. En önemlisi gerçekten değerli içerikler sağlayın ve influencer’ların sosyal medya hesaplarında bunları paylaşarak size katkıda bulunmasını sağlayın. Bu da sizin adınızı ve markanızı tanıtarak, daha fazla kişiye sizin kim olduğunuzu ve neler yapabileceğinizi  gösterir.

Buradaki kilit nokta, markanız ne yapmak için var olursa olsun en kaliteli ürünleri, fikirleri, çözümleri sunmalıdır.

 


İçeriğinizi Daha Değerli Hale Getirir

Bir Influencer markanın mevcut içeriğini kendi sayfanızda kullanırken, doğal olarak kendi içerik hacminizi artırırsınız. Bu özellik, paylaşacak fikir bulamadığınızda veya daha kaliteli içeriğe ihtiyaç duyduğunuzda alanı doldurmak için özellikle kullanışlıdır.

Sosyal medya pazarlaması yaparken fikirlerin tükenmesi, odağınızı kaybetmeniz veya herhangi bir günde ilhamınızın olmaması alışılmamış bir durum değildir. Influencerınızın fikirlerini paylaşmak, sosyal varlığınızda daha fazla içeriğe ihtiyaç duyduğunuz alanları doldurmanıza yardımcı olabilir.

Influencer bir sayfanın değerli içeriğini paylaşarak, markanızın güvenilirliğini artırır, kitleler aracılığıyla yeni potansiyel müşteriler edinirsiniz ve genel pazarlamanızı tek bir düşüşte artırırsınız.

 

Hedef Kitlenize Değer Katar

İçeriğinizi doğru Influencer sayfasına yerleştirdiğinizde, markanızla zaten ilgilenen bir topluluğa erişim sağlayarak hedef kitlenize ulaşmış olursunuz. Bu size daha az maliyete girmenizi sağlarken bir yandan da zaman kazandırır.

Sosyal medyadaki insanlar, içerikler hayatları ile alakalı ve kaliteliyse, bu fikirleri ve içerikleri paylaşmayı severler.

 

Ortaklık İmkanlarını Açar

Influencer ile bir ilişki kurmak, aksi halde yapamayacağınızı düşündüğünüz ortaklıklara ve bağlantılara yol açabilir. Erişiminizi genişletmek sizin ve markanızın kapılarını açabilir. Ortak pazarlama, etkinlik barındırma, diğer şeylerin yanı sıra markanızın ihtiyaç duyduğu her şey artırabilir. Sosyal medya pazarlamanıza daha güvenilir, kaliteli içerik ekleyerek, siz ve markanız için çok değerli bağlantılar oluşturabilirsiniz.

 

Sonuç

Sosyal medya pazarlaması herhangi bir pazarlama stratejisinin sadece bir yönü olmakla birlikte, seyircinin ve Influencer’ın sizin için işin çoğunu yapmasına izin verdiğinizde çok olumlu ve yaygın olabilir.

Daha Fazla
Yorumlar
Katkınız için teşekkürler! Yorumunuz yayınlanmadan önce onay sürecinden geçecektir.
Onaylanma süresi ortalama 1 saat kadardır.