Google'ın 2011 yılında çıkardığı Google + yolun sonuna geldi. 2011 yılında en büyük sosyal medya sitelerinden biri olan Facebook'a rakip olarak çıkartılan Google + artık son kullanıcılar için kapatılıyor. Google yaptığı açıklamada son kullanıcılara Google + hizmetini sonlandıracağını ancak Google +'ı kullanmaya devam eden şirketler için Özel Google + hizmeti vereceğini duyurdu.


Daha önce Google Plus'ta yaşanan bir yazılım hatası sebebiyle kullanıcı datalarının korunmasız hale geldiğini be yaklaşık 500 bin kişinin bundan etkilendiği duyurulmuştu. Ancak yapılan açıklamada Google Plus'ın kapanma sebebinin bu olmadığı, kullanıcılar tarafından yaşanan düşük etkileşim olarak gösteriliyor.


Google tarafından yapılan açıklamada kullanıcıların %90'ının ortalama 5 saniye kadar kısa bir süre uygulamada vakit geçirdiklerini duyurdu. Google Plus hizmetinin sona ermesi ile birlikte hem web sitesi hem de mobil uygulama erişime kapatılacak.

Yaşanan bu gelişmenin ardından Google'ın kapatacağı Google Plus'ın yerine yeni bir platform koyup koymayacağı ise şu an net değil. Diğer taraftan yaşanan bu gelişme ile birlikte Alphabet firması yaklaşık %1,23 oranında değer kaybetti.

Daha Fazla
Yorumlar
Katkınız için teşekkürler! Yorumunuz yayınlanmadan önce onay sürecinden geçecektir.
Onaylanma süresi ortalama 1 saat kadardır.