Son zamanların en yüksek trendi, yapay zeka. Pek çok firma hem hizmet sektöründe hem de üretim sektöründe yapay zekayı kullanmaya çalışıyor. Son kullanıcıya sunulan yapay zeka ürünleri ise gün geçtikçe artıyor. İşte Google belki de bu zamana kadar kullanıcıya sunulan en gerçekçi yapay zekayı kullanıcılarına sunuyor: Google Duplex.


Google'ın tanıttığı Google Duplex, ilk olarak daha önceki yazımızda da size sunduğumuz Google Pixel 3 ve 3XL kullanıcıları ulaşabilecek Google'ın daha sonra Google Duplex'i tüm kullanıcılara açması planlanıyor.

Peki bu en gelişmiş yapay zeka Google Duplex neler yapabiliyor?

Google Duplex sizin yerinize telefon araması gerçekleştirebiliyor. Üstelik bu sadece sizin yerinize telefon numarası çevirmekten ibaret değil. Gerçek insan sesi ile insan konuşmasını en iyi taklit eden bir şekilde yapıyor. Google Duplex, bu mevcut özelliğini şu an için sadece İngilizce dilince kullanıcılarına sunacak.

Google Duplex ayrıca cevap veremediğiniz telefon aramalarına sizin yerinize uygun kısa mesajlar gönderebiliyor. Yine bu kısa mesajlarda bir robotun gönderdiği anlaşılamayacak kısa mesajlar olacak.

Sadece bu kadar mı? Hayır değil!

Google Duplex ayrıca sizin yerinize rezervasyonda yapabilecek. Ve bu rezervasyonu dijital olarak değil restoranı arayarak sizin yerinize saat ve kaç kişi olacağınızı belirterek yapacak! İnanılmaz değil mi? Eğer inanmıyorsanız Google Duplex ile yapılan randevu test kayıtlarını dinleyebilirsiniz.


Ek Özellikler:

Size gelen ve cevaplamak istemediğiniz aramaları reddecek olan Google Duplex daha sonra yeni özellikler kazanacak. Özellikle ilk kullanım hakkına sahip olacak Google Pixel 3 ve 3XL kullanıcılarından alınacak geri bildirimlere göre ek özellikler Google Duplex'e eklenecek.

Daha Fazla
Yorumlar
Katkınız için teşekkürler! Yorumunuz yayınlanmadan önce onay sürecinden geçecektir.
Onaylanma süresi ortalama 1 saat kadardır.