Hepimizin cep telefonlarında bir sürü uygulama yüklü. Bu uygulamaların kendileri zaten sınırlı cep telefonu hafızasında hatırı sayılır bir yere sahipken, daha sonra kullandıkları datalar ile bu boyut gittikçe büyümekte ve cep telefonumuzun hafızasını şişirmekte. Pek çoğumuzun başına gelmiştir. Güzel bir an yakaladınız, fotoğrafını çekmek istiyorsunuz ancak 'Depolama alanı yetersiz' hatası aldınız. İşte bunlar hep cep telefonu hafıza yetersizliği.

Bunun için Facebook yakın zamanda Android kullanıcıları için hem Facebook hem de Messenger mobil uygulamalarının Lite sürümünü yayınlamıştı. Cep telefonlarında daha az yer kaplayan Lite sürümler aynı zaman da kullanılan veriyi de büyük oranda düşürüyordu.


Facebook şimdi de iOS kullanıcıları için Facebook ve Messenger uygulamarı için Lite sürümünü Türkiye kullanıcılarına sundu. Android versiyonunda olduğu gibi hem telefonda daha az yer kaplayan Facebook & Messenger Lite aynı zamanda kullanılan internet datasında da büyük oranda veri tasarrufu sağlıyor!

Ancak hatırlatmak gerekir ki standart versiyona göre bazı fonksiyonlar hem Facebook Lite hem de Messenger Lite versiyonunda kısıtlanmış durumda. 

Eğer uygulamalar cep telefonunuzda fazla yer kaplıyor ve yavaşlamasına neden oluyorsa, ayrıca internet erişim maliyetlerinin yükseldiği bu günlerde internet kullanımınızda tasarruf etmek istiyorsanız Facebook Lite ve Messenger Lite tam size göre!

Facebook Lite ve Messenger Lite sürümlerini indirmek için aşağıdaki linkleri

Android Facebook Lite:

İndir

Android Messenger Lite:

İndir

iOS Facebook Lite:

İndir

iOS Messenger Lite:

İndir

Daha Fazla
Yorumlar
Katkınız için teşekkürler! Yorumunuz yayınlanmadan önce onay sürecinden geçecektir.
Onaylanma süresi ortalama 1 saat kadardır.