Dünya e-ticaret devi Amazon bugünden itibaren resmen Türkiye'de! 

Dünyanın en zengin isimlerinden olan Jeff Bezos'un e-ticaret devi Amazon'un Türkiye'ye geleceği bir süredir bekleniyordu. Geçtiğimiz aylarda Türkiye operasyonlarını bir süre bekleten Amazon, diğer yandan da İstanbul'dan personel arayışına girerek satış ve pazarlama ilanları paylaşmıştı.  

Şu andan itibaren Amazon.com.tr adresine giren ziyaretçilerini uzunca bir mesajla karşılaşıyor ve alışverişe başlatıyor.

Amazon.com.tr müşterilerini aşağıdaki metinle karşılayarak Türkiye pazarında olmanın gururunu ifade ediyor. 

'Amazon.com'un kurulduğu 1995 yılından bu yana Türkiye'deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün Türkiye'deki müşterilerimizin Amazon alışveriş deneyimlerini zenginleştirecek olan Amazon.com.tr'nin açıldığını duyurmanın gururunu yaşıyoruz.'

Piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaşan Amazon'un bu yılın ikinci çeyreğindeki net karı, şirket tarihinde bir çeyrekte elde edilen en yüksek rakam olmak üzere 2,5 milyar dolar olmuştu.

Önümüzdeki günlerde Türkiye'de bulunan diğer e-ticaret siteleri ile nasıl bir rekabet içerisinde olacağını hep birlikte göreceğiz. 


 

Daha Fazla
Yorumlar
Katkınız için teşekkürler! Yorumunuz yayınlanmadan önce onay sürecinden geçecektir.
Onaylanma süresi ortalama 1 saat kadardır.